Nechte si rozstřelit hlavu školením na R od Media

Dnes, ač napůl nemocen, jsem se účastnil skvělého školení. Měl jsem pocit, že jsem byl na školení, které mi otevřelo nové obzory. Naposledy jsem tohle zažil na skvělém workshopu na Open Refine od Filipa Podstavce a před časem na školení Power BI Honzy Mayera. Přemek Horáček z Media na to skvěle navazuje a to hlavně proto, že je skvělý lektor, který i složité věci dokáže vysvětlovat jednoduše. Holt Ticháčova škola se pozná 🙂

OK, tak postupně. R je programovací jazyk, který můžete použít na datové analýzy a jejich vizualizaci. Já se o R poprvé dozvěděl od Josefa Šlerky, když jsem viděl jaká kouzla v tom dělá. Pak samozřejmě o něm mluvil Marek Prokop a spousta dalších datově založenějších lidí. R jsme si sám zkusil nainstalovat a otevřít, ale záhy jsme pochopil, že tohle se sám nenaučím. Takže jsem čekal a jakmile to Medio vyhlásilo, ihned jsme po tom skočil.

Abychom si to ujasnili – nemusíte R vůbec nikdy vidět, ale pokud se budete snažit tak se toho opravdu naučíte. Já jsem měl ještě nevýhodu humanitního vzdělání, takže mi chyběly znalosti vysokoškolské matematiky a statistiky, ale o to rychleji jsem se je musel naučit. Ano, to byly ty momenty, kdy jsem myslel, že mi bouchne hlava.

Na druhou stranu, ten pocit báječného dobrodružství ve mě zůstal a jsem jednoznačně namotivovaný s R věci zkoušet. Největším přínosem pro mě byla ukázka, jak řešit RFM analýzu právě v R.


Abych jen nechválil, aktuálně si nedokážu představit, v čem konkrétně by R mohlo moji práci zrychlit nebo zefektivnit – ale možná, že když s tím začnu pracovat, něco mě napadne. Ale Přemek sliboval, že připraví klidně kratší workshop, kde ukáže věci vhodné třeba jen pro SEO nebo pro PPC – když bude dost zájemců. Což mě zajímá ještě více. Najde se nás alespoň 10? Já bych šel.

Na závěr si mohu dovolit i trochu té konstruktivní kritiky:

  • občerstvení – nejdůležitější věc na školení – bylo poněkud skromné. U školení s touto cenou bych čekal trochu lepší catering,
  • chyběla mi během školení kuchařka příkazů, ze kterých bych si mohl příkazy jen kopírovat – když jsem měl příkaz napsat, spustit, ladit výsledky a ještě psát popis do komentářů, a zároveň sledovat Přemkův výklad, tak mi to přišlo poněkud moc,
  • lidská mysl udrží koncentrovanou pozornost zhruba 20 minut, mysleme na to prosím 🙂

Nicméně dostali jsme slidy, tištěné materiály, certifikát a soubor se všemi příkazy a komentáři. Jak jsme řekl, za mě skvělé školení a doporučuji vám na Úvod do jazyka R zajít.

PS: Proč tam proboha nebylo víc lidí, co dělají SEO nebo i PPC?!

 

3913 zhlédnutí (celkově) 1 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Úvod do jazyka R
Author Rating
51star1star1star1star1star
Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge