Novinky ze světa internetu – krátce neboli briefly

Mám pro Vás pár informací, které odborníka nepřekvapí, ale pro někoho kdo dění na internetu nesleduje každý den by to mohly být příjemné novinky.

Safari

Již před časem vyšla oficiální verze tohoto známého, hezkého, rychlého a standardy dodržujícího prohlížeče od firmy Apple portovaného pro operační systémy Windows. Ačkoliv v tuto chvíli narážíme na nepochopitelné problémy  s licencí – pokud chcete dodržovat licenci doslova tak nesmíte Safari nainstalovat na jiný než Applovský počítač (Safari for Windows can be installed on a single Apple-labeled computer at a time.) což je přímo zv rozporu s automatickým aktualizátorem od firmy Apple, který Vám aktualizaci sám na PC s Win nabídne (!!!) – což se zdá, že Apple tedy podporuje porušování svých licenčních podmínek a na druho stranu je třeba přiznat, že existují klasická PC s "vnitřnosti" od Intelu – takže si vyberte jak to pochopit. No a ta licence je vůbec poněkud zvláštní:

Consent to Use of Data. You agree that Apple and its subsidiaries may collect and use technical and related information, including but not limited to technical information about your computer, system and application software, and peripherals, that is gathered periodically to facilitate the provision of software updates, product support and other services to you (if any) related to the Apple Software, and to verify compliance with the terms of this License. Apple may use this information, as long as it is in a form that does not personally identify you, to improve our products or to provide services or technologies to you.

Nicméně Safari mám rád a myslím, že by ho měl každý kdo pracuje s webem odzkoušet. Je fakt hodně rychlé a taky, což asi potěší jen odborníky, prošlo bez problémů Acid testem, stejně jako nová beta Firefoxu 3 a nová Opera. Jen Ten "majkrosoftí skvost" IE stále ne, ale to snad nemůže nikoho překvapit. <vlastní subjektivní názor>Rozumný člověk prostě Internet Explorer nepoužívá.</vlastní subjektivní názor>. Safari můžete stahovat zde.

Adobe Photoshop Express zdarma

Jako i jiné firmy, tak v Adobe pochopily význam onlineové aplikace a tak od včerejška můžete v beta verzi testovat novou online verzi Photoshopu Express, více o ní píší na Živě. Registrovat se zdarma a vyzkoušet a používat můžete zde.

Nový WordPress 2.5 RC 2

Včera jsem doma otestoval nový WordPress 2.5 Release Candidate 2 a musím říct, že se mi moc líbí, přepracovali komplet celé administrační rozhraní a je myslím zjednodušené a umí mnohem víc. Vyzkoušejte!

4819 zhlédnutí (celkově) 2 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge