SNews – chytré řešení pro menší weby, blogy, miniprojekty

Pro svůj poslední projekt jsem hledal chytré, jednoduché, malé, přehledné, nerobustní a nenáročné řešení. Věděl jsme přesně co chci. I co nechci. Nechtěl jsem php mastodonta typu WordPress, se kterým jsem naprosto spokojen na svém blogu, ale pro některé věci je naprosto nepoužitelný. Hledal jsem něco hodně jednoduchého na systému přidávání příspěvků, kde by byl titulek, datum, tématická skupina, možnost komentářů, formátovaný text, jednoduše (hodně jednoduše) upravitelná šablona.

A našel jsem SNews. Má všechno co jsem napsal, instalace má 50 kB – je velice jednoduchá, ale vyžaduje trošku umu (manuální zapsání údajů na připojení do databáze do config souboru, spuštění sql příkazu v konzoli PhpMyAdmin). Editaci a přizpůsobení najdete ve třech souborech – kaskádový styl, index a soubor se skripty. Nastavení je velice jednoduché. Jedinou práci kterou jsem musel udělat je přepsat angličtinu do češtiny (15 minut práce). Celkové nastavení i s dvěma úvodními příspěvky mi trvalo hodinu a půl. Geniální.

Tedy pokud se najde někdo, kdo má podobné požadavky, tomu mohu Snews jedině doporučit!

2148 zhlédnutí (celkově) 14 zhlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

1 komentář

  1. šikovná věcička, některé věci jsou sice nelogicky na více kliknutí, ale určitě to stojí za vyzkoušení. Jsem hlavně zvědav na možnosti úpravy vzhledu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge