Marketing Miner – cesta ke komplexní analýze

novy-marketing-miner

Když jsem před pár měsíci psal o první verzi Marketing Mineru, byl jsem nadšený, protože to byla skvělá sada jednotlivých nástrojů. Něco, co z online marketéra dělá McGyvera ve svém oboru. Bylo mi trochu líto, že stejně jako spousta jiných nástrojů nedokáže to, co uměli ataxácké SEO tools. Provést konzultanta sestavou jednotlivých kroků k výsledné analýze. Novou verzí Marketing Mineru se to ale dost mění. Filip doplnil to, co mi chybělo a navíc raketovým tempem přidává nové funkce.

Co je to komplexní analýza?

Píšu o komplexní analýze. Co to znamená? Že do nástroje nalejete vstupní data a neaplikujete na ně jeden nástroj, ale hned několik a Marekting Miner vám pak vyplivne všechna dostupné metriky o vstupních datech. Jak to konkrétně vypadá? Podívejme se na příklad na tomto.

Vstupní data

Mohou to být vyhledávací dotazy, klíčová slova, seznam URL, sitemap.xml, produkty či cokoliv jiného. V našem případě klíčová slova:

  • workshop analýzy klíčových slov
  • školení analýzy klíčových slov
  • školení seo praha

V normálním nástroji byste si nejdřív změřili pozice pro váš web, pak byste zjišťovali hledanost a pak byste to v Excelu nebo v OpenRefinu dávali dohromady. Tady ne. Stačí vložit vstupní data a pak kliknutím na modré tlačítko Vybrat minery si vybrat služby (minery), které chcete na vaše vstupní data aplikovat. My budeme chtít třeba hledanost i pozice frází pro můj web.

marketing-miner-vyber-mineru

Zde si jen zakliknete co u mineru “search volume” chcete zjistit a pro jakou dému chcete měřit pozice. Magické tlačítko Získat data spustí očekávané kouzlo.

Darling, you’ve got mail!

Po krátké době vám přistane ve schránce e-mail s odkazem, kde si můžete stáhnout onen magický Excel.

mareketing-miner-email

Výstupem je něco takto úžasného:

mareketing-miner-excel

Jak vidíte, u zadaných vstupních dat vidíte v dalších sloupečcích všechny zadané a požadované metriky:

  • Hledanost
  • CPC
  • Pozice na Google
  • Pozice na Seznamu
  • Vstupní stránka na Google
  • Vstupní stránka na Seznamu

Voalá – odpadá veškeré spouštění dalších nástrojů a slučování. A to je jen malá ukázka toho co Marketing Miner umí.

Vyzkoušejte si ho sami na marketingminer.com. Malý dárek – kdokoliv kdo při nákupu Marketing Mineru použije kód JOZYXQE má slevu 50% na první měsíc.

 

6349 zhlédnutí (celkově) 12 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge