Odcházím z H1.cz

H1.czJe tomu tak – dnes je poslední den, co jsem v kanceláři H1.cz jako zaměstnanec. “Šeptandou” se to už mezi některé lidi rozšířilo, ale dnes už oficiálně mohu potvrdit, že jsem dal výpověď v H1.cz. Je mi jasné, že nejčastější otázka bude, proč jsem vlastně odešel. I tuto otázku zodpovím, ale nejdříve trochu bilancování.

Do Ataxa jsem nastoupil jako SEO konzultant v roce 2009 a letos je to pátý rok, ktermý pracuju v nejlepší agentuře na online marketing – H1.cz. Mohu hrdě prohlásit, že jsem pracoval v nejlepším týmu na SEO, který v Českých agenturách najdete. Prošel jsem si stejným oddělením, kterým prošel Mirek Rojek, Jarda Hlavinka, Linda Hlaváčová nebo Honza Tichý. Přes 2 roky jsem na svých školeních vyškolil na SEO více než 200 lidí. Značku H1.cz jsem hrdě reprezentoval na 20 konferencích nebo přednáškách jen za posledního 2,5 roku. Jako linkbatingovou aktivitu  na podporu značky jsem v “Hájedničce” prosadil obnovení pravidelného moderovaného setkání nad online marketingem – Poslední středy. Od roku 2009 jsem pomáhal se SEO více než 100 klientům, mezi nejzajímavější nebo nejoblíbenější klienty patřil Vodafone, Axa, Zapakatel, Pepa.cz, CK Fischer, Generali, UPC či Hudy.

SEO tým H1.cz - léto 2013
SEO tým H1.cz – léto 2013

Vážně, byly to úžasné roky a myslím, že pokud to někdo s online marketingem myslí vážně, tak “Hájednička” je skvělá zkušenost. Naučíte se nejen spoustu skvělých věcí, ale taky se naučíte jednat s velkými společnostmi, uvidíte opravdu velká data a naučíte se, jak pracovat v týmu na skutečně velikých zakázkách. Naučíte ze zvládnout klienty z pekla i bezvýchodné situace. A to díky skvělému týmu s bravurou, kterou by vám záviděl i Ogilvy. Pokud to zvažujete, jděte do toho. Pro mě to byla výborná zkušenost. Pracovat s lidmi, kteří milují svou práci stejně jako já.
Nabízí se pak ale otázka – proč teda sakra odcházíš, když je to tak super? To je moc dobrá otázka.
Pracuju v agentuře bez přestávky 5 let. Byl jsem služebně nejstarší konzultantem v stávajícím týmu a jsem hodně unavený. H1.cz mi už nemá co nabídnout, nemám se kam rozvíjet a chci stále dělat SEO. To, co chci dělat, mi “Hájednička” nedokáže dát. A co si budeme nalhávat, korporátní manýry a procesy mě trochu štvou. Chci si to dělat hodně po svém. Vybírat si klienty. Dělat to co jinak a lépe. Svůj “budget” si budu kontrolovat jen já sám a nikdo mi nebude nic schvalovat. Budu mít víc času na svou rodinu, na svou dvouměsíční dcerku. Můžu zase hrát na kytaru a jezdit do skal. Nemusím řešit byrokracii. Ano, odcházím na volnou nohu a jsem nezávislý profesionál v online marketingu. A ano, rád vám pomůžu v SEO a souvisejících oborech – přijímám zakázky. Napište mi na jsem@pavelungr.cz. Na mém webu najdete, v čem vám můžu nejvíce pomoct.
S mými kamarády Lukášem Pítrou, Martinem Matějkou, Péťou Větrovskou a Honzou Kvasničkou máme společnou kancelář Markeťákov – v té samé kanceláři, kde před lety sídlilo Ataxo (vracím se zase na Smíchov). Stavte se někdy na kafe. Pořád budu dělat to samé – jen jinak a lépe. Konzultace, strategie, analýzy, rady a tipy pro mé klienty. Budu dále školit a dělat workshopy. A budu opět ve špičkovém týmu, jak jsem zvyklý.
Po lidech z “Hájedničky” se mi bude stýskat. Díky všem za úžasné roky i vaši podporu a fajn atmosféru. Byla to super jízda a doufám, že se po odborné stránce nevidíme naposledy. Po té lidské je to jasné – budu se s nimi vídat dál. Ale teď se mi otevírá nová etapa mého života. Připojuji se do velké Facebook skupiny exH1.cz. Držte mi palce.
PS: Minulý týden jsem odpovídal na zajímavé otázky ohledně SEO i H1.cz online magazínu Objevit.cz. Můžete si přečíst rozhovor, který je v mnohém opravdu hodně upřímný.

11268 zhlédnutí (celkově) 2 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 30

 1. Hodně štěstí Vám i do Markeťákova! Pro mě je to obrovské překvapení i díky tomu, že jsme se také před nedávnem rozešli s velkou agenturou a chceme to zkusit po svém a svobodněji 🙂

 2. Držím palce, ať jsi se svým rozhodnutím spokojený a ať se ti daří.
  Btw. Jak tak sleduju novinky z Markeťákova, tak to tě teď asi čeká přechod na Apple ne? Poslední dobou to z Markeťákova béééká nadšením 🙂

 3. Gratuluji a zároveň držím palce k novým cílům. Někdy je složité udělat rozhodnutí. Někdy je potřeba dopnout do bedny a pak to jde samo. Držím palce! .:)

 4. Ahoj Pavle, přeju ti na cestě na “volné noze” mnoho štěstí a úspěchů. Možná si jen neodpustím malou radu. Nikdy neříkej nahlas, že jsi nejlepší. I kdyby sis to myslel. A dokonce i kdyby to byla pravda.

 5. Díky všem, je to velká výzva a budu se snažit, abych to zvládnul co nejlépe.
  Davide, díky za radu, je to velmi dobrá poznámka upravil jsem to, znělo to vážně divně.

 6. Přidávám se k zástupu gratulantů na volné noze. Pocit volnosti možnosti vybírat si klienty je skvělý!
  Být na volné noze v online marketingu zvládají i  lidé s mnohem menšími zkušenostmi, o tvou budoucnost se nebojím 🙂

 7. Pavle, přiznám se, že do dnešního dne jsem vás neznal. Vidím spoustu známých jmen, kteří vás tu podporují, tak asi budete opravdu dobrý.;)
  Nicméně neodpustím si malou poznámku, nebo spíš otázku… Pět let v H1, předtím čtyři roky v Et Netera a hned v úvodu tohoto článku píšete “Mohu hrdě prohlásit, že jsem pracoval v nejlepším týmu na SEO, který v Českých agenturách najdete.” O hájedničce jsem toho četl/slyšel hodně positivního i negativního a proto mi vrtá hlavou – jak to takhle můžete napsat? Osobně jste pracoval jen ve dvou firmách… Prostě mě to tahá za oči a z vlastní zkušenosti bych si to nikdy nedovolil napsat.
  Každopádně hodně štěstí na volné noze, fandím každému, kdo se k takovému kroku rozhodne a opravdu do toho jde a něco dokáže.

 8. Mně napadlo, že se něco děje. Všiml jsem si, že se změnily podpisy na fórech i inzerce služeb, což prý zaměstnanci H1 dělat nesmí.
  Tak ať to šlape. Jo a Lomnice je můj revír. Jilemnici rád přenechám :p

 9. PS: je tam jen “mě” – chybí tu editace a chyby si samozřejmě všimnu až po odeslání, což je pro mě typické B)

 10. Pavel: tak jasně, že si můžu měnit podpis, jen vím, že tam bylo to H1.cz a pak to zmizelo, takže jsem nad tím uvažoval a teď to “zapadlo”.

 11. Když si nás školil na konci října v Hradci v CS Technologies, ještě jsem nevěděl, že to bude tak brzo, ale odešel jsem taky a to 1. prosince též za svobodou v práci. Takže držím pěsti.

 12. Ono to tak možno na prvý pohľad nevyzerá ale sloboda je predsa sloboda a nie je nad to pracovať si podľa seba, kedy chcem a ako 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge