Proč jsem přešel z Google Readeru na Feedly

One of the rare non-Apple laptops seen in an otherwise cool park full of cool people
Creative Commons License Ed Yourdon via Compfight

Myslím, že každý SEO konzultant potřebuje sledovat poměrně velké množství zdrojů a proto musí používat nástroje, které mu umožní je (mobilně) číst a spravovat přes RSS. Proto mne zrušení Google Readeru Googlem dost naštvalo zasáhlo. Feedly se hned ze začátku ukazovalo jako dobrá volba. Ne kvůli vzhledu a UX, ale kvůli rozsahu funkcí, API a vše dalším souvisejícím věcem. Dnes dokonce vyšel na Lupě článek Dana Dočekala, který poukazuje na problémy s Feedly – ale buď jsem Danovi špatně porozuměl nebo má tyto věci Feedly už vyřešené. Pojďme se podívat na důvody, které mne vedly k přechodu na Feedly.

Pro používám Feedly

  1. Jsem mobilní – Feedly má sice mobilní aplikaci (která mi ale absolutně nevyhovuje), ale – a to je důležitější – má API na které se mohou napojovat mobilní aplikace třetích stran. Jsem uživatel OS Android, takže používám nejlepší RSS čtečku pro Android gReader (ultimativní killer funkce synchronizace do offline režimu) a gReader se umí s Feedly synchronizovat, takže na mobilu i tabletu se ukončením Google Readeru pro mne nic nezměnilo. Jinak toto API využívá i několik dalších klientů, nejen gReader.
  2. Umí vypnout zobrazení složek, které obsahují pouze přečtené zprávy.
  3. Má klávesou kombinaci na označení zdrojů ve složce jako přečtené (SHIFT+M, totéž lze kliknutím na ikonu ve složce).
  4. Je možné si nastavit zobrazení jen titulků zpráv jako v Google Readeru.
  5. Poté co označím jako přečtené jednu složku, automaticky přejdu na další nepřečtenou.
  6. Implementace sdílení na sociální sítě a do Bufferu. Stejně tak Pocket, Delicious a Evernote.

V zásadě je to vše co potřebuju a tak jsem spokojený. Pokud by vám to nestačilo, zkuste toto rozšíření pro Google Chrome, které vám z Feedly udělá ještě lepší Google Reader. Mohlo by se vám hodit i rozšíření, které umí přidat RSS kanál přímo do Feedly jedním kliknutím.
Netvrdím, že to musí vyhovovat všem, ale já potřebuju cloudové řešení, API, synchronizaci a pár drobných vlastností na ovládání a to mi Feedly poskytuje. Takže teď už to může Google klidně vypnout.

3206 zhlédnutí (celkově) 1 zhlédnutí (dnes)
Rate this post

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 7

  1. Díky. Takovýhle článek jsem v posední době toužebně očekával, protože teď bohužel nemám vůbec čas na zkoušení nových čteček. Takže díky.

  2. Feedly mám taky, rovněž spokojenost navzdory různým mouchám. Pro Windows phonisty můžu doporučit NextGen reader, rovněž jsem testoval a rovněž spokojenost 🙂

  3. Dobrý den, narazila jsem na Váš článek, zajímalo by mě, jestli lze čtečku feedly (nebo případně nějakou jinou) nastavit tak, abych dostávala např. z portalu zive.cz jenom články, které mě zajímají – to znamená zda jde filtrovat dle klíčových slov. Moc děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge