Propagace pomocí Pay per Post aneb čisté SEO pomocí Placla.cz

Rád bych čtenáře seznámil, tedy ty, kteří o Placla.cz ještě nic neví, o novém (ne zas tak novém, pravda) českém webu Placla.cz, kde vám budou za články na vašem blogu platit. To je hodně velké zjednodušení. Nejdříve informace pro ty, kterým jde o to vydělat si trochu peněz blogováním, rádi a dobře píšou a jsou tak trochu grafomani.

Jak si vydělat přes Placla.cz

Placla.cz neboli Placené Články je systém, kam se se svým blogem zaregistrujete. Musíte mít blog na doméně druhého nebo třetího řádu. Pozor, veřejné blogovací služby to být nemohou (předpokládám, že se myslí bloguje.cz, blog.cz a podobné) . No a pak jen čekáte na nabídky, které vám chodí mailem a odmítáte či přijímáte vhodná témata.

Dobré je, že pokud vám přijde cena za článek málo, můžete si zažádat o zvýšení. To, je velmi dobrá funkce, protože psát článek za 60 – 90 Kč, to je téměř výsměch. Často ale stačí podat žádost o vyšší cenu a zadavatel kývne, když vidí, že váš blog je kvalitní.

V zadání máte pokyny k sepsání článku a pokud vám to nestačí, podpora je vám plně k dispozici.

Jediné na co je třeba dát pozor je termín. Na sepsání článku máte týden, stejně jako zadavatel má týden na proplacení článku.

Funguje tu i systém ochrany, pokud zadavatel hraje mrtvého brouka, tak vám arbitr cenu proplatí bez velkého ptaní. Což je myslím skvělé. Takže z pozice blogera musím tuto službu jen a jen doporučit. Bohužel vhodná témata přicházejí tak v poměru 1:30.

Nyní ale přichází zajímavější pohled. Pohled z hlediska internetového marketingu a pohled člověka co hledá čistší, méně otravnější reklamu na internetu.

Propagace na internetu

Pokud se chcete na internetu zviditelnit musíte být vidět. Ano, krom ohraných strategií jako jsou:

 • registrace do katalogů
 • podpůrné weby a microsites
 • výměna odkazů
 • …. atd …atd …bla bla bla…

Jasně, víme, že základ toho jsou zpětné odkazy. ale taky sakra víme, že stačí jeden dobrý odkaz a dostane nás nahoru než registrace v 200 katalozích. Dobrý odkaz je relevantní odkaz, ideálně z textu článku. Co je důležité je obsah, obsah, obsah! A zde se vracíme opět ke službě Placla.cz.

Postup:

 1. Vyberte si vhodná témata, fráze, klíčová slova a unikátní URL – cca 20 různých stránek  vašeho webu.
 2. Pošlete do systému výše vybrané nabídky a dobře je ohodnoťte. Ano, částkami kolem 100 Kč se vám dobrý bloger nebude zahazovat a když dáte nabídku vyšší, budete si moct vybírat. Tedy cca 200 Kč za článek.
 3. Dobře vybírejte nabídky. A to nejen dle ranků stránek (stejně je to jen taková hra s uživateli od Googlu), ale hlavně dle obsahu, pravidelnosti aktualizace blogu a rekcí čtenářů. Samozřejmě i design a to jak se majitel o blog stará je určitý faktor,který bychom neměli zanedbat. Podle těchto indicií vyberte 20 nejlepších blogů a cca 5 si nechte v záloze (kdyby se něco nepodařilo)
 4. Poté co blogeři napíšou články, zkontrolujte je, zda je vše v pořádku a nebojte se psát připomínky.
 5. Výsledkem je:
  1. 20 relevantních článků s odkazy z unikátních a kvalitních domén
  2. Měřitelnost výsledků pomocí Google Analytics (přes parametr v URL)
  3. Intuitivní, přehledné a jednoduchá metoda získávání zpětných odkazů v poměru cena/čas.

Jinými slovy Placla.cz může být efektivní metodou jak získávat vámi specifikované kvalitní zpětné odkazy a nedá vám to moc práce.

Pokud vás zajímá co o Placla.cz napsali jiní, zde je seznam článků:

9244 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 5

 1. Předem díky za odkaz (na můj nyní již jen čistě PR blog :)). Předpokládám, že si mě našel někde přes google, protože se asi neznáme. Ale líbí se mi tvůj styl -> subscribe RSS, subscribe posterous, follow twitter 😀 Piš dál, vypadáto na další z mála blogů co budu rád číst…

 2. Fremy, myslím, že Placla.cz vhodně využila díry na trhu ke které přistoupila s profesionalitou. Takže jsme rád, jak tomu tak je.
  Adame, díky moc. Pokusím se příliš se nezhoršovat:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge