Webináře od Ataxa

Od podzimu loňského roku spustilo Ataxo webináře o SEO a PPC pro veřejnost. Webináře jsou zcela zdarma a jedná se o cca 45 minutové vysílání prezentace online, které je doprovázeno komentářem odborníka na SEO nebo PPC. Nevím jestli ještě někdo dělá podobné věci  v českém prostředí a pro české prostředí, Google mi nic zásadního nenašel.

Protože jsem se webinářů o SEO velmi brzo po spuštění ujal a nadále je většinou realizuji já (před časem se jako můj zástupce přidal i kolega Jakub Hájek) a také vytvářím nové, říkal jsem si, že by možná nebylo špatné o nich něco napsat.

Pro koho jsou webináře určené?

Webináře mají různou cílovou skupinu, například první Základy SEO je určen téměř výhradně pro začátečníky a kdo se o SEO zajímá hlouběji, ten zde patrně nenajde nic zásadního. V tomto webináři se vlastně dozvíte co je to SEO, jak funguje a jak pracovat s on-page faktory. Tento webinář vytvářel můj bývalý kolega Martin Hoffman.
Druhý jsem již vytvářel já a je již pokročilejší, věnuje se totiž analýze klíčových slov. Zde už je vidět, že analýzu je třeba vytvářet s hlubším proniknutím do tématu, protože úplný začátečník patrně analýzu nedokáže hned správně realizovat.

Webinář o linkbuildingu – tvorbě zpětných odkazů


Dnes 5. května ve 13. hodin spouštíme 3. díl a bude se týkat budování zpětných odkazů – linkbuildingu. Tento webinář považuji osobně za nejobsáhlejší a nejkomplexnější, a patrně bude i nejdelší. Čeká nás více než 50 slidů a dozvíte se, co je to vlastně linkbuilding, jak pracovat s anchor texty při linkbuildingu a jaké metody můžeme používat. Zjistíte, na co si dát při linkbuildingu pozor a co rozhodně nedělat. Jakými nástroji aktivity linkbuildingu měříte a proč není vhodné získávat odkazy z erotických stránek.

Jak webinář probíhá

Jak už jsem zmínil, webinář probíhá formou komentované prezentace, která je přístupná online pro registrované účastníky. Každý kdo se chce účastnit se musí registrovat přímo ze stránek Ataxa i když je registrace zdarma. Do “místnosti” pro webinář se vejde maximálně 25 lidí a proto je rozumné se registrovat co nejdříve. Pokud ale vidíme, že je o webinář velký zájem, téma opakujeme a poslední dobou musíme každé téma opakovat většinou 2x a většinou jsou oba termíny zaplněny.
Člověk, který vás provádí webinářem odpovídá také na položené otázky, ale až po skončení webináře, takže po skončení webináře se můžete dozvědět odpovědi na své dotazy a i spoustu zajímavých tipů z praxe. Nejednou se nám stalo, že jsme po skončení webináře třeba i 30 minut s účastníky řešili jejich dotazy. V rámci webináře obdržíte i soubor se slovníčkem základních pojmů v pdf. Stejně tak si účastníci mohou později na celou prezentaci podívat znovu.
Co si o webinářích lidé myslí? Zatím jsme zaregistroval jen pozitivní reakce:
Martin Šimko

Mám za sebou zatím dva webináře – Základy PPC reklamyJak na Optimalizaci pro vyhledávače – SEO. Oba webináře byly především pro úplné začátečníky. Sice jsem se nedozvěděl příliš novinek ale důležité je to, že se člověk může na cokoli zeptat a lektor mu poté odpoví. Čas na otázky není omezen (alespoň to zatím bylo tak, že dokud byly otázky, lektor odpovídal). Kvalita webinářů je však velmi dobrá, jsou dobře dopředu připravené, navíc si každý účastník může stáhnout PDF se základními pojmy z oblasti, která se právě probírá. V podstatě takový lepší e-learning (třeba to jednou takto bude chodit i na školách).
Za mě tedy webináře od Ataxa doporučuji, i když se nemohou vyrovnat (a ani to předpokládám nechtějí) plnohodnotnému školení např. od H1.cz nebo Marka Prokopa, jsou dobrou vstupenkou do internetového marketingu.

Pavel Tajduš

Dnes fajn webinář od @ataxocz. Příjemně a věcně přednášel @necodymiconer . Těším se na další, snad i trochu pokročilejší webináře. Díky.

Jen pevně věřím, že tuhle spokojenost účastníků dokážeme udržet a že se bude dařit i nadále. Můžete se těšit například na webinář o měření SEO a určitě se budeme věnovat i Google Analytics. Snad jsme vás alespoň trochu navnadil a přijdete se dnes nebo jakoukoliv jinou středu podívat.

6034 zhlédnutí (celkově) 2 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge