2 způsoby, jak zjistit počet výsledků na Seznam.cz

V posledním redesignu SERPu Seznam.cz nám zmizel počet výsledků vyhledávání. Může to být zajímavé číslo hrající roli v dopočítávání konkurenčnosti frází nebo důležité číslo pro měření indexace webů pomocí operátoru site:. Proto bylo třeba tento problém vyřešit.

V diskusní Facebook skupině o SEO SEOloger se proto našla 2 řešení. Jedno od Marka Prokopa poté od Semoru a od Collabimu které osobně považuji za nejpoužitelnější.

Bookmarklet od Collabimu

Na základě RSS verze hledání na kterou upozornil už Collabim dříve, Collabim vyrobil tento Bookmarklet <- stačí když tento odkaz přetáhnete myší na vaši záložku s oblíbenými odkazy. Pak při jakémkoliv hledání na Seznamu na něj kliknete a v SERPu Seznamu se vám objeví číslo s počtem výsledků. Detailně to rozepisuje Karel Hladiš na blogu Collabimu.

Už nefunguje Rozšíření od Semoru

Podobně funguje i rozšíření od Víta Michálka. Nainstalujete si ho do svého Chrome a pak ve výsledcích vyhledávání kliknete na ikonu rozšíření a objeví se vám počet výsledků.

Hack Marka Prokopa

Pokud nechcete si nic instalovat a ukládat bookmarklet, můžete využít vestavěnou funkci Chrome na kterou upozornil Marek Prokop.

Klikni pravým na adresní řádek, vyber upravit vyhledavače, jako ten vzorový řetězec dej https://search.seznam.cz/?q=site%3A%s&format=rss a zvol si zkratku, třeba ssr. Pak zadej do adresního řádku ssr h1.cz a rovnou ti to otevře RSS se site pro h1.cz.

4692 zhlédnutí (celkově) 8 zhlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

komentáře 4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge