2 způsoby, jak zjistit počet výsledků na Seznam.cz

V posledním redesignu SERPu Seznam.cz nám zmizel počet výsledků vyhledávání. Může to být zajímavé číslo hrající roli v dopočítávání konkurenčnosti frází nebo důležité číslo pro měření indexace webů pomocí operátoru site:. Proto bylo třeba tento problém vyřešit.

V diskusní Facebook skupině o SEO SEOloger se proto našla 2 řešení. Jedno od Marka Prokopa poté od Semoru a od Collabimu které osobně považuji za nejpoužitelnější.

Bookmarklet od Collabimu

Na základě RSS verze hledání na kterou upozornil už Collabim dříve, Collabim vyrobil tento Bookmarklet <- stačí když tento odkaz přetáhnete myší na vaši záložku s oblíbenými odkazy. Pak při jakémkoliv hledání na Seznamu na něj kliknete a v SERPu Seznamu se vám objeví číslo s počtem výsledků. Detailně to rozepisuje Karel Hladiš na blogu Collabimu.

Už nefunguje Rozšíření od Semoru

Podobně funguje i rozšíření od Víta Michálka. Nainstalujete si ho do svého Chrome a pak ve výsledcích vyhledávání kliknete na ikonu rozšíření a objeví se vám počet výsledků.

Hack Marka Prokopa

Pokud nechcete si nic instalovat a ukládat bookmarklet, můžete využít vestavěnou funkci Chrome na kterou upozornil Marek Prokop.

Klikni pravým na adresní řádek, vyber upravit vyhledavače, jako ten vzorový řetězec dej https://search.seznam.cz/?q=site%3A%s&format=rss a zvol si zkratku, třeba ssr. Pak zadej do adresního řádku ssr h1.cz a rovnou ti to otevře RSS se site pro h1.cz.

5998 zhlédnutí (celkově) 10 zhlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Komentáře: 4

  1. Ahoj,Pavle, na twitteru mi jeste Seznam pripomnel,ze ti celkovy pocet ukaze seznam webmasters.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge