Negativní SEO v roli výhrůžného e-mailu

Negativní SEO

Negativní SEO je něco jako homeopatie, oficiální zdroje ji sice popírají, ona přesto funguje. Jen prokazatelnost negativního SEO je velmi těžká, ne-li nemožná. Ovšem zprávy neoficiální, avšak o to více reálné ukazují, že likvidace odkazového profilu s cílem zásahnout filtr Penguin není nemožná a ani nereálná. Před pár měsíci Rand Fishkin vyzval k řešení problémů negativního SEO jednoznačným ověřitelným případem.

Negativní SEO

Možná, že na Randovu výzvu zareagovali autoři výhrůžných e-mailů, kteří začali rozesílat text tohoto znění:

Subject: I Want To Buy. Please Guide Me.

Hello,

Read this email very carefully.

This is an extortion email.

We will do NEGATIVE SEO to your website by giving it 20,000 XRumer forum profile backlinks (permanent & mostly dofollow) pointing directly to your website and hence your website will get penalised & knocked off the Google’s Search Engine Result Pages (SERP) forever, if you do not pay us $1,500.00 (payable by Western Union).

This is no false claim or a hoax, download the following Notepad file containing 20,000 XRumer forum profile backlinks pointing to http://www.negativeseo.cn.pn/ (this is our website and go and see on this website, you will find our email address issmt1@yahoo.com from which this email right now is being sent to you) :

http://www.mediafire.com/download/eizjwnpq2rsrncu/20000-XRumer-Forum-Profile-Backlinks-Dofollow.txt

Just reply to this email to let us know if you will pay just $1,500.00 or not for us to refrain or not from ruining your precious website & business permanently. Also if you ignore this email and do not reply to this email within the next 24-48 hours, then we will go ahead and build 20,000 XRumer forum profile backlinks pointing directly to your website.

We are awaiting your wise decision.

RS

Je to již druhý způsob, jak zneužít strachu z aktualizace Penguin. Jako první se ukázala platba majitelům pochybných webů, z kterých chce majitel odstranit odkaz. Google na otázku negativního SEO reaguje touto větou: „Google works hard to prevent other webmasters from being able to harm your ranking or have your site removed from our index.“, což je podle mne věta, kterou můžeme přeložit jako – Je to velký problém, ale zatím nemáme řešení, nicméně pracujeme na něm.

Na dotazy ohledně kauzy těchto výhružných e-mailů Google odvětil, že to vyšetří a že je otázkou, jak reálná ta hrozba z e-mailů je. Google také tvrdí, že jeho algoritmy jsou rezistentní vůči negativnímu SEO, ale tato zpráva v kontextu ostatních vyjádření pro mne není důvěryhodná. Pokud by vám však přišel podobný e-mail, můžete ho nahlásit pomocí připraveného formuláře přímo Googlu.

Samozřejmě jediná reálná obrana je použití disavow toolu a silný odkazový profil, kterému pár desítek tisíc nekvalitních odkazů neublíží. Ovšem sledovat poslední získané odkazy v odkazovém profilu se stalo nezbytným.

Negativnímu SEO jsme se před časem s Filipem věnovali i v projektu Marketing sobě.

Doporučené zdroje k tématu

4351 zhlédnutí (celkově) 1 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 7

 1. Předpokládám, že je to jako každé jiné vydírání trestný čin a je jen otázka času, kdy se dostane do hledáčku patričných autorit?

  Na jednu stranu je to průšvih na druhou stranu je to vlastně dobře, protože to na Google vytvoří obrovský tlak Tučňáka vytunit 🙂

 2. Doufám že ten poslední seznamovský update z pátku nevydrží moc dlouho. Ted vyskakují úplně šílené výsledky na některé fráze. Musel jsem si někde postěžovat 🙂

 3. Kolik bude v ČR stránek, kterým by takové množství odkazů neublížilo?Bojím se, že moc ne…

 4. Na jednu stranu je to průšvih na druhou stranu je to vlastně dobře, protože to na Google vytvoří obrovský tlak Tučňáka vytunit

  Lukáši mohu se zeptat, jaké jsou rozdíly v symptomech? Jak může Google vytunit Tučňáka jak píšeš?

 5. Viac-menej toto je taká “legenda” /rozprávka/. Základom je mať web , ktorý je rešpektovaný a tým pádom, žiadne spätné odkazy zo zlého “susedstva” nehrozia, resp. nemajú vplyv.
  Viac: http://seogps.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge