Penguin 4 aktualizovaný v reálném čase je venku a je součástí hlavního algoritmu (aktualizace 14.10.)

Novinky o aktualizaci Penguin 4

Po 2 letech čekání, po roce výmluv a odkladů ze strany Google jsme se dočkali. Včera Google potvrdil, že v pořadí 4. velká aktualizace algoritmu Google Penguin je součástí hlavního algoritmu stejně jako aktualizace Panda. Google Penguin  je tedy aktualizován kontinuálně a je online.

Co je Google Penguin?

Google Penguin o docela zajímavý signál, podle kterého Google hodnotí weby. Tento antispamový signál se zaměřuje zejména na (ne)přirozený linkbuilding a dodržování/porušování webmaster Guidelines zejména link schemes. Při zjištění porušení dochází k výraznému snížení hodnocení (algoritmické penalizaci) a to se projevuje skokovým poklesem pozic a organické návštěvnosti z vyhledávače Google.

Jaké jsou novinky u Penguin 4? Co znamená aktualizace v reálném čase?

Penguin 4 je součástí hlavního algoritmu a je aktualizován v reálném čase. To znamená, že penalizaci můžete získat velice rychle –  ne jen v určité době oficiálního vypuštění, ale také se ji můžete zbavit stejně rychle. Měl by stačit další re-crawling nebo indexace webu.

Také to znamená, že nebude žádná další aktualizace Google Penguin oznamována, protože se bude neustále vyvíjet stejně jako hlavní algoritmus. Aneb tohle byl poslední Penguin – byl spuštěný najednou celosvětově pro všechny jazyky.

Penguin nyní nepenalizuje celý web (side-wide penalty), ale vše je rozlišováno na úrovni jednotlivé URL( granular penalty). Pokud vás postihla penalizace, doporučuju se podívat na mé shrnutí pro Penguin 2.0 ať víte na co si dát pozor a jak z toho ven. Nebo si prostě přečtěte Pokyny pro Webmastery. Pokud jsou vaším problémem nekvalitní odkazy, kterých se nedokážete zbavit, můžete použít disavow tool, nicméně Google tvrdí, že už nebude tolik třeba a nástroj se hodí spíše na hlášení odpadu, který Google nedetekuje a negativní SEO. Nekvalitní odkazy ale nově neshazuje hodnocení webu, Google nekvalitní odkazy prostě zanedbá narozdíl od Pandy, která spíše hodnocení postiženým webům snižuje. Garry Illyes také potvrdil, že Google štítkuje odkazy a jeden ze šítků je také štítek Penguin (statní štítky mohou být footer, sidebar, disavow atp.).

Google se dívá hodně na zdroje odkazů a tím není myšlena jen zdrojová URL, ale i kvalita celé domény.

Hodně drsná věc je, že v případě, že Penguin rozpozná manipulaci s PageRankem, tak může zanedbat jak nekvalitní, ale i kvalitní odkazy k vám web. Což může být mnohem více devastující než dřívější verze Penguina.

Google na závěr upozorňuje, že i když je signál “Penguin” docela důležitý, jedná se pouze o jeden signál (jako je třeba mobile ranking factor, https atp.) z celkových 200+.

Pokud jste byli penalizování a čekáte na zbavení penalizace, to mělo proběhnout do 13.10.2016, pokud se tak nestalo, zjevně jste nevyřešili všechny problémy správně.

Další zdroje:

4883 zhlédnutí (celkově) 1 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 8

  1. Najzasadnejšia zmena je asi to že bude fungovať tento algoritmus v reálnom čase a to že už sa nepenalizujú celé domeny ale iba jednotlivé url, v tom vidím veľký plus. Zaujímalo by ma ako to vôbec zabralo v zahraničí na rôzne hardcore black hat techniky 😀

  2. Penguin je stále pre mňa dosť “ošemetnou” témou. Včera som narazil na pár anglických webov, ktoré som si očekoval, že prečo sú tak vysoko na dosť konkurenčné KWs. Narazil som na absolútne neprirodzené backlinky z rôznych edu stránok, absolútne netuším ako ich odtiaľ získali ale jedno viem určite. Vyzerali neskutočne ale neskutočne neprirodzene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge