Potvrzeno: Penalizace Penguin se můžete zbavit až při dalším updatu

Když jsem psal sérii článků o aktualizaci Penguin 2.0, už v té době jsem tušil, že to se zotavením z penalizace nebude tak jednoduché, jak jsem si dříve myslel. Článek Tomáše Polakoviče mi moji hypotézu jen potvrdil a nevěděl jsem pouze, který update může způsobit zotavení. Proto jsem trochu pátral a je to opravdu tak. Mám potvrzeno od Johna Muellera z Google, že penalizace Penguin je možné se zbavit až při další aktualizaci algoritmu Penguin.

Mimochodem, toto platí i pro aktualizaci Panda, ale je nyní pravidelně aktualizovaná v řádů jednotek týdnů, takže tam nás to tolik netrápí. Nicméně podívejme se na pořadí jednotlivých aktualizací:

  1. Start Penguina – 24.4.2012
  2. První aktualizace dat – 26.5.2012
  3. Druhá aktualizace dat – 5. 10.2012
  4. Penguin 2.0 – 22.5.2013

Pokud se podívám na jednotlivé intervaly vypadá to následovně – 1 měsíc, 4 měsíce a 10 dní, 8 měsíců. Z čehož se nedá nic moc usuzovat, ale odhaduji, že časové období mezi jednotlivými aktualizacemi se bude pohybovat v řádech měsíců.
V tomto videu pravidelných hangoutů Google v 16. minutě John Mueller vysvětluje, že čištěním odkazového profilu a kvalitnějším linkbuildingem a odstraněním problémů na webu může i po penalizaci docházet ke zlepšování pozic, ale nedojde o odstranění penalizace dokud nedojde k další aktualizaci algoritmu Penguin.

Podle jeho slov se zdá, že dříve (před Penguinem 2.0) docházelo k pravidelným aktualizacím algoritmu Penguin. Sice ne tak často, jako je to u Pandy, ale byly víceméně pravidelné. Což s nástupem Penguina 2.0 skončilo.
Nyní ale musíme vyčkat na další aktualizace, které by, dle slov Marie Haynes z hisWEB MARKETING, měly být častější. Co z toho tedy vyplývá, pokud vás zasáhl Penguin:

  • Dokud nepřijde další aktualizace, penalizace se ale nezbavíte.
  • Skokového návratu pozic (20, 30, 40, 50, 60+) se nedočkáte dříve než s touto aktualizací.
  • Situaci i tak můžete zlepšovat odstraněním důvodů penalizace a kvalitnějším linkbuildingem. Ale spíše pomaleji, než skokově.
4654 zhlédnutí (celkově) 1 zhlédnutí (dnes)
Rate this post

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 6

  1. Pavle, já měl za to, že toto se týká jen algoritmické penalizace, nikoliv manuální. Tedy že žádost o posouzení ti pomůže u manuální, ale ne u algoritmické? (pravda, nečetl jsem všechny zdroje)

  2. Však ano, Penguin je ale vždycky algoritmická penalizace. Naopak manuální se díky tomu manuálnímu zásahu řeší mnohem lépe a rychleji. ale ta s Penguinem nesouvisí. To je prostě algoritmus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge