Vyhledávače Google a Seznam meta tag keywords ignorují

Někdy je dobré staré známé věci opakovat, protože se jako bumerang vrací. Byly doby kdyby meta tag keywords vyhledávače braly v potaz. Už od roku 2009 to ale není pravda. Pokud vám někdo tvrdí, že musíte pro Google a Seznam meta tag keywords vyplňovat, buď vás úmyslně klame nebo tomu nerozumí. To platí o i všech redakčních systémech webů a e-shopů. Pokud to tam mají, tak je to pravěký relikt nebo neznalost.

Meta Keywords

Google nebere meta keywords od roku 2009

Vysvětluje to v článku Google does not use the keywords meta tag in web ranking.

At least for Google’s web search results currently (September 2009), the answer is no. Google doesn’t use the “keywords” meta tag in our web search ranking.

Seznam má v oficiální nápovědě tuto formulaci:

Na hodnotu meta tagu keywords nebereme ohled. Uživatelům se snažíme na jejich dotaz nabídnout stránky, které obsahují hledaný dotaz v titulku nebo v textu stránky.

Dušan Janovský v rozhovoru s Lukášem Pítrou, říká, cituji:

Z meta tagů samozřejmě koukáme na robots, refresh nebo description. Naopak téměř vůbec nekoukáme na meta tag keywords. S meta tagy v dokumentu, které by měly nést význam, je ten problém, že jejich obsah uživatel nevidí. Autoři na ně proto zapomínají nebo jimi v horším případě klamou. A pro nás je mnohem důležitější to, co uživatel na stránce může vidět a číst, než to, co nevidí, tedy meta tagy. V textu stránek je o několik řádů více informace než v meta značkách a mikroformátech.

Ublíží mi existence meta keywords?

Neublíží vám, když budou prázdné nebo vyplněné. Je to prostě jen ztráta času. Ublíží vám to jenom v tom pohledu, že budete věnovat čas nepodstatným věcem nebudete ho věnovat podstatným, jako je třeba obsah webu.

Prostě meta keywords ignorujte i každého, kdo vám tvrdí opak.

PS: Jediný kdo vnímá meta keywords jako signál, je Bing, který jejich vyplnění vnímá jako signál spamu:-) U YandexuBaidu je to ale jinak, tam zatím meta keywords má svůj význam. Takže zajímá-li vás ruský a čínský trh, situace může být jiná.

20053 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 6

  1. Ja som mal jeden anglický písaný web kde chodili stovky návštev denne z yandexu takže asi bolo dobre tam ten metatag vyplniť 😀 .. Ale že Bing to berie ako signal spamu to sa mi nepáči

  2. Možná bych doplnil jedno úskalí, když použijete značku keywords. Konkurence může jednoduše zjistit cílení sémantického obsahu stránek. Samozřejmě je to trochu paranoidní, ale občas to pomůže při hodnocení konkurence, resp. jejich landingpage… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge