České weby nejen o (online) marketingu

© Flickr Leeks

Dávám si poměrně záležet na tom, abych stíhal sledoval zajímavé zdroje o (online) marketingu. Zahraničních je docela dost, takže ty mi zabírají hodně času, ale s těmi českými to je většinou bída. Protože ale SEO, kterému se věnuju nejvíce, je součást marketingu, tak jsem rozšířil své pole působnosti na IT, marketing, média a reklamu obecně a utkvěly mi v RSS čtečce následující weby:

Živě.cz

Klasika českých ajťáků (ať už to znamená cokoliv). O online marketingu však okrajově a mnohem více se dozvíme o obchodních plánech, poměrech platforem operačních systémů a podobně – nejvíce v sekci IT Byznys. O mobilní sekci se dozvíme na dceřiném webu mobilmania.cz. Je to spíše doplňková záležitost, ale myslím, že dobré pro přehled Živě sledovat.

Lupa.cz

Mnohem více než Živě se zaměřuje na internet a z online marketingu tam najdeme více, bohužel vše od starých známých autorů. Proto málokdy vyjde něco, co by zaujalo a nevěděli bychom to z jiných, zejména zahraničních, zdrojů. Výjimkou za poslední dobu byl článek Jirky Koutného Jaké SEO faktory jsou nejdůležitější pro výsledky vyhledávání Seznamu? a článek Tomáše Pospíšila Může Facebook pomoci při optimalizaci webu? Na Lupu jsem napsal článek o mobilním SEO.

Ty Internety

Baví mě jejich novinky ze sociálních sítí, které jsou často první, které na internetu potkám. Hodně ale řeší StartUpy, které mě příliš nebaví. Pro mnoho z mých čtenářů to ale může být zajímavý bonus. Ovšem video seriál ve sklepě je často vynikající, takže ten bedlivě sleduju. Legendární byl podle mne rozhovor s Matějem Novákem. Výběr hostů je velmi zajímavý, i když je třeba dodat, že má bohužel sestupnou tendenci. Negativem je, že Ty Internety uveřejňují i ty PR bláboly od Effectixu. Psával jsem na Ty Internety seriál o sociálních sítích a SEO – Facebook, PinterestTwitter.

Mediář

Mediář sleduju poměrně pravidelně. Věnuje se hlavně reklamě, médiím a tedy i marketingu. Mediář má dobré autory, je hodně osobní, má svou tvář a nebojí se píchnout do vosího hnízda. Proto je mi sympatický. Přiznávám, že Mediář je pro mě zajímavý i díky Ondrovi AustoviMarkovi Prchalovi. Občas na něj píšeme i my z H1.cz do Feedu na víkend, takže určitě dobré čtení:-). Sám tam také mám několik článků.

Media Guru

Přijde mi jako profesionálněji se tvářící Mediář. Vlastně mě to i mrzí, protože je díky tomu pro mě sterilní a anonymní. Bez té lidské tváře. Na druhou stranu jsem tam občas chytil poměrně dost zajímavých informací. Zaujal mě mediální slovník, který mně dost často vysvětlí termíny z obchodu a marketingu, které ještě neznám. Zajímavé na něm je, že pro něj nepíše nikdo ze známých lidí z oboru. Zatím nevím, jestli je to nevýhoda nebo výhoda. Každopádně minimálně sekce Internet a mobil je hodný sledování.
Znáte nějaké jiné vhodné zpravodajské servery o marketingu v češtině?

6585 zhlédnutí (celkově) 2 zhlédnutí (dnes)
Rate this post
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 7

  1. Někdy je docela zábavné sledovat, jak se články a témata toulají českým internetem, množí se, duplikují a žijí vlastním životem.

  2. Pavle, co tak seznam bloggerů, českých i zahraničních? Nějaký krátký seznam mám u sebe na webu, ale rád bych se inspiroval tvojí četbou a rozšířil si zdroje 🙂

  3. Ahoj, je tu někdo, kdo by chtěl vytvářet weby , především kvůli penězům? Sháním někoho, kdo by mě motivoval a s kým bych se mohl podělit o své zkušenosti, nápady apod. Pokud budete mít zájem, napište na peter.karban92@gmail.com

  4. Ahoj, je tu někdo, kdo by chtěl vytvářet weby , především kvůli penězům? Sháním někoho, kdo by mě motivoval a s kým bych se mohl podělit o své zkušenosti, nápady apod. Pokud budete mít zájem, napište na peter.karban92@gmail.com .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge