Vyvracení SEO mýtů: indexace tajných stránek

Už před časem jsem vyvracel mýtus o indexaci stránek, na které chodí lidé v Chrome. Před časem někdo tvrdil podobnou věc ve skupině o SEO. Tak, abych měl v ruce nějaká data – udělal jsem experiment. Větší. A tady jsou výsledky.

 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, na které chodíte v Chrome a nevede na ně žádný odkaz? Ne.
 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, které máte v záložkách v Chrome a nevede na ně žádný odkaz? Ne.
 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, na kterých máte měřící kód Google Analytics a nevede na ně žádný odkaz? Ne.
 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, na kterých máte měřící kód Google Tag Manageru a nevede na ně žádný odkaz? Ne.
 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, na kterých pravidelně spouštíte Lighthouse test a nevede na ně žádný odkaz? Ne.
 • Indexuje nebo crawluje Google stránky, na které vede reklama Google Ads a nevede na ně žádný odkaz? Ne.

Test jsem odstartoval 23.10. a ukončil dnes 6.1. Jak vidíte, ani jedna ze stránek přítomná v testu nebyla zaindexovaná.

Metodika experimentu

Na doméně, o které do dnes nikdo nevěděl, jsem vytvořil různé stránky na tajné URL. Každá stránka měla svá specifika:

 • no-link-chrome.html – každý den jsme na ni přímo chodil ve svém přihlášeném prohlížeči Chrome přímým vložením URL.
 • no-link-chrome-bookmark.html – stránku jsme si uložil do záložek a každý den jsem na záložku kliknul a stránku navštívil.
 • no-link-chrome-ga.html – na stránku jsem přidal měřící kód Google Analytics.
 • no-link-chrome-gtm.html – na stránku jsem přidal měřící kód Google Tag Manageru.
 • no-link-chrome-lighthouse.html – na stránce jsme každý den pouštěl test Lighthouse.
 • no-link-chrome-ads.html – na stránku jsme namířil inzerát v Google Ads.

Data z logů

Protože jste mi, a velmi správně, psali, že by chtělo vidět i logy, jestli tam crawler Google chodil a nezaindexoval to to z jiných důvodů, požádal jsme hosting o access logy pro všechny roboty za dané období. Na web v tom období chodili tito roboti Google:

Data z logů od 23.1.2018 po 6.1.2019 (filtrovaní jen roboti Google)

Tito roboti ale navštěvovali jen tyto URL:


Data z logů pro URL od 23.1.2018 po 6.1.2019 (filtrovaní jen roboti Google)

Myslím, že není co dodávat. Pokud o stránce Google nějak neřeknete, a tím jsou myšleny odkazy nebo pokyny k indexaci, tak vám stránku nezačne procházet a ani nezaindexuje, ať vám tvořiči SEO mýtů tvrdí cokoliv.

9968 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
3.6/5 - (10 votes)
+ posts

Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Pavel Ungr
Jsem konzultant online marketingu a specializuji se na SEO a inbound marketing. Od roku 2009 jsem pracoval jako senior SEO konzultant pro největší klienty agentur Ataxo a H1.cz. Úspěšně publikuji, školím a přednáším o online marketingu, který doopravdy miluju. Jsem důsledný, zodpovědný, kritický, se smyslem pro detail.

Komentáře: 17

 1. To nic nedokazuje. Třeba by to Google indexoval, kdyby ta doména měla nějakou autoritu. Takhle je možné, že to má jako kandidáty na indexaci, pro které ale nejde, protože se mu nechce.

  1. Viz komentář dole, hosting jsem požádal o logy robotů, tak uvidíme jakmile je dostanu. Podle mě tam chodili roboti, ale ne fulltextoví.

   1. Myslím, že 2,5 měsíce na indexaci 6 stránek je víc než dost. Vyhledávače nám zaindexovaly mnohem více za kratší dobu. Google indexuje často v řádu dnů.

    1. To já mám tedy opačnou zkušenost … pokud web (doména) je nový, není úplně v dobrém stavu (obsah, technicky) a není řízená indexace … tak jsem zaznamenal i přes 3 měsíce (bohužel nemám aktuálně jak podložit) od spuštění webu.

     Ale to je jen jeden z bodů nevhodné metodiky. Nicméně dejte vědět aspoň s tím logem … 🙂

  1. Nazdar anonyme z IP adresy 185.153.194.38. Své IP adresy ve svých účtech blokuji, takže tam nic nebude a hlavně na těch URL kam jsem chodil denně GA nebyly – byly nasazeny jen na jedné URL, což je dost jasně v článku napsáno. Za koho mluvíš, že říkáš my a z jakého mandátu požaduješ?

 2. A co v logu? Pokud by tam byl přístup bota, tak by bylo jasné, že tam třeba jde. Jestli bude indexovat je druhá věc.

 3. Jsem téhož názoru že to nic nedokazuje a i 2,5 měsíce nemusí byt dostatečná doba na indexaci. Nehledě na to jak píšeš “každý den jsme na ni přímo chodil ve svém přihlášeném prohlížeči Chrome přímým vložením URL.” ale to jeste neznamená že třeba jsi na stejné IP a jen ty sam jsi na ty URL chodil takže bych mozna dal ty URL ještě jiným lidem… Jinak ze sve zkusenosti i 5 měsíců neni žádná dlouhá doba na indexaci, a to i když máš podporu v prolinkovaní.

  1. Hele Víťo, pokud za 5 měsíců nedokážete zaindexovat 5 URL, myslím, že problém bude jinde než u Google. To je hóóóódně divný.

   1. Pavle nemyslím že by to bylo hoooodně divný prostě to tak je, a s  tím nic nenadělám. Jinak pokud to dokazují data z logů tak na tom něco bude. Ale i tak myslim, že pokud jsi na tu stránku chodil jen ty sám, tak to nebude mít asi pro google váhu. Jak jsem psal možná to bude i IP adresou která byla stejná, a logicky mi přijde že to mnemá smysl indexovat.
    A co se týká těch 5 měsíců… ano stane se že některé adresy prostě zaindexovány nejsou, neříkám že to je pravidlo ale stanese. Vím že dneska index nejen Google ale i Seznam je rychlý.

 4. Zdravím Pavle, jestli jsem to pochopil správně, z těch několika testovaných URL, navštívili roboti Google jen 1 z nich? Pokud ano, kterou z vybraných metod jsi na té konkrétní prosím testoval? Nebo se nejedná o jednu z testovaných URL? Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge